DNA 1 i 2

DNA 1 i 2

Serial kryminalny współtwórców „The Killing”, w którego obsadzie znalazła się Polka - Zofia Wichłacz. Pięć lat minęło, od kiedy zaginęła córka kopenhaskiego detektywa. Policja nagle odnajduje wadę w bazach DNA - pojawia się nowy ślad w sprawie. Rolf Larsen, ojciec dziewczyny, chce dowiedzieć się, co się z nią stało. Tropy prowadzą do międzynarodowej organizacji handlującej nieletnimi.

Oglądaj DNA 1 i 2
Serce w mroku

Serce w mroku

Kryminał, którego wprost nie możesz przegapić. Tanja, śledcza z organizacji „Missing People Sweden”, próbuje rozwiązać trudną sprawę dotyczącą bogatej właścicielki ziemskiej. Kobieta znika po rodzinnej kłótni. Miała wtedy postawić córce ultimatum: albo zakończy związek z synem farmera, albo straci prawo do spadku. Skandynawski serial oparty na książce pt. "Na tropie mordercy".

Oglądaj Serce w mroku
Black Sands

Black Sands

Filmy kryminalne bardzo często opierają się na zasadzie „uparta śledcza kontra seryjny morderca”. Nie inaczej jest z detektyw Anitą Elínardóttir z Islandii. Wraca ona w rodzinne strony, gdzie u stóp klifu zostaje znalezione ciało turystki. Śmierć kobiety nie jest nieszczęśliwym wypadkiem. Anita angażuje się w poszukiwania sprawcy – a to przepis na pełnokrwisty kryminał skandynawski.

Oglądaj Black Sands
Śnieżne Anioły

Śnieżne Anioły

Kryminały o zaginionych dzieciach poruszają do żywego. Akcja „Śnieżnych Aniołów” (nominowane do Prix Europa) toczy się przed Gwiazdką, w Szwecji, na przedmieściach Sztokholmu. Miasto paraliżuje potężna burza śnieżna. Policjantka prowadząca śledztwo ws. zaginięcia pięciotygodniowego Lukasa zauważa, że rodzice niemowlaka plączą się w zeznaniach. Podejrzenie pada na matkę dziecka. 

Oglądaj Śnieżne Anioły
Jeźdźcy Sprawiedliwości

Jeźdźcy Sprawiedliwości

Żona Markusa ginie w wypadku. Wdowca jeszcze dobrze nie przepracował traumy, a już odwiedzają go ekscentryczni nieznajomi. Szokują go informacją, że tragedia była wynikiem zamachu. Postarają się teraz przeprowadzić odwet, aby tytułowej „sprawiedliwości” stało się zadość. Anders Thomas Jensen („Jabłka Adama”) i Mads Mikkelsen („Łotr 1”) łączą siły w tym przewrotnym komediodramacie.

Oglądaj Jeźdźcy Sprawiedliwości
Interwencja

Interwencja

Doświadczony pracownik socjalny jest dość odważnym wyborem na głównego bohatera, jeśli chodzi o kryminały skandynawskie. Takim jest Lars Madsen. Szuka on dowodów znęcania się w domu państwa Hansenów. 14-latka oskarża ojczyma o to, że jest agresywny, czemu on i matka dziewczyny zaprzeczają. Madsen musi poznać, kto kłamie, a kto mówi prawdę. Do tego sprawą interesują się sąsiedzi…

Oglądaj Interwencja